Dłoń z kredą pisząca na tablicy "CONTENT"
Artykuły

Blog firmowy – dlaczego warto go prowadzić?

Zastanawiasz się czy warto poświęcać czas na tworzenie i prowadzenie bloga swojej firmy? Odpowiedź jest jednoznaczna: tak. W ostatnich latach taka forma publikacji stała się bardzo modna. Statystyki pokazują, że ok. 80% internautów regularnie odwiedza takie strony i czerpie z nich informacje, a ponad 60% kupuje produkty w oparciu o zdobytą na nich wiedzę. Więcej niż połowa firm prowadzących blogi zwiększyła dzięki nim ruch na swoich stronach i zdobyła nowych klientów. Nawet jeśli są to wyniki zestawień pochodzące ze Stanów Zjednoczonych, wciąż nie oznacza to, że podobnie nie jest na naszym rynku. Jeśli jednak ta krótka statystyka nie przekonała cię do dołączenia do grona blogerów, poniżej znajdziesz pięć najważniejszych powodów, dla których powinieneś to zrobić.

1. Zbudujesz pozytywny wizerunek swojej firmy

Oczywiście, na stronie swojej firmy wielokrotnie podkreśliłeś, że jesteś najlepszy w swojej branży i z pewnością znakomicie to uzasadniłeś. Musisz jednak liczyć się z faktem, że odwiedzający ją potencjalni klienci są świadomi tego, że chcesz się jak najlepiej zareklamować. Z blogiem jest inaczej – publikujesz tu artykuły, które same pokazują twój profesjonalizm. Dzięki nim udowadniasz, że naprawdę świetnie znasz się na tym, co robisz. W dzisiejszych czasach blogi coraz częściej są naprawdę rzetelnymi źródłami informacji, warto więc to wykorzystać.

2. Zwiększysz ruch na stronie swojej firmy

Popularnie mówi się, że jeśli czegoś nie ma na pierwszych trzech stronach wyników w Google, to prawdopodobnie nie istnieje. Blog to znakomity sposób na to, aby wskoczyć na wyższą pozycję w wyszukiwarce. Google lubi regularnie aktualizowane strony, więc publikowanie nowych treści np, raz w tygodniu jest jak najbardziej korzystne. Dodatkowo – ludzie często dzielą się w mediach społecznościowych artykułami, które są dobrze napisane i zawierają rzetelne informacje. Jest to więc kolejna droga, która sprowadzi do ciebie klientów.

3. Niewielkim kosztem zyskasz dodatkową reklamę

Założenie bloga firmowego jest tanie. Jeśli posiadasz już własną witrynę, możesz utworzyć podstronę, na której będziesz dodawał artykuły. Nie powinny być zbyt obszerne, bo ludzie wprawdzie chętnie czytają interesujące informacje, ale tylko wtedy, gdy nie zajmie im to zbyt wiele czasu. Jeśli treść będzie zajmująca, a ty odpowiednio powiążesz z nią swoje produkty, wzrośnie prawdopodobieństwo, że artykuł nakłoni konsumenta do zakupu. Poza tym pokażesz, że twoja firma jest innowacyjna i korzysta z nowoczesnych rozwiązań, a to także jest w cenie.

4. Dowiesz się, czego chcą klienci

Pod każdym artykułem na blogu jest miejsce na komentarze. Czytaj je uważnie – to właśnie jest miejsce, gdzie będą wypowiadać się twoi obecni lub przyszli klienci. Takie dyskusje pozwalają im bezpośrednio powiedzieć, co myślą na dany temat i czego potrzebują. Analiza komentarzy pozwoli ci więc lepiej dopasować swoje produkty do ich oczekiwań. Będziesz mógł także prowadzić dialog z konsumentami, dzięki czemu stworzysz niejako ludzką twarz swojej firmy, a to pomaga w budowaniu zaufania. A, jak wiesz, ludzie chętniej kupują produkty od zaufanego dostawcy.

5. Łatwiej zbudujesz bazę mailingową

Baza e-mailowa jest jedną z najlepszych dróg do promowania nowych produktów i usług. Jeśli w widocznym miejscu umieścisz informację o zbieraniu subskrypcji, możesz liczyć na sporo nowych adresów e-mail, na które będziesz mógł wysyłać newslettery. Osoby odwiedzające twój blog będą się chętniej zapisywać, jeśli dasz im np. darmowe dodatkowe materiały. Dzięki indywidualnym wiadomościom otrzymywanym na adres e-mail szybciej dowiedzą się o nowościach w twojej ofercie, a to zaowocuje większą liczbą wyświetleń no i większą częstotliwością zakupów.

Zostaw komentarz