Porady marketingowe

Wykorzystanie podcastów w promocji firmy

Marketing treści wyrasta na niekwestionowanego króla działań marketingowych. Po czasach, gdy rządziła natrętna i agresywna reklama, firmy coraz chętniej decydują się oprzeć promocję na dzieleniu się wiedzą i sprawianiu, iż klient sam będzie szukał informacji o towarze lub usługach. Jest to tzw. inbound marketing. Jedną z ciekawszych form marketingu treści, coraz bardziej zyskującą na znaczeniu, jest wykorzystywanie podcastów w promowaniu biznesu. Czytaj dalej “Wykorzystanie podcastów w promocji firmy” »

Koordynacja działań w różnych kanałach social media

Marketing w mediach społecznościowych bardzo zyskał na znaczeniu. Jednocześnie temat ten niezwykle się rozrósł, chociażby ze względu na to, że świat social media nie kończy się już na Facebooku. Raczej na nim się rozpoczyna, a każda firma poważnie myśląca o łapaniu klientów za pomocą mediów społecznościowych, powinna skierować swoje wysiłki także na inne platformy, chociażby na Instagrama. Czytaj dalej “Koordynacja działań w różnych kanałach social media” »

Jak reagować na negatywne opinie klientów?

Spece od handlu online przy każdej okazji powtarzają, jak ważne są opinie klientów. Sieć kompletnie zmieniła układ sił w tej kwestii – kiedyś klient mógł się podzielić opinią tylko ze znajomymi, teraz jego wypowiedź może trafić do każdej osoby szukającej informacji o naszym sklepie. Negatywne wpisy stały się więc dużym zagrożeniem dla firm. W tym artykule przyjrzymy się strategii postępowania z negatywnymi opiniami. Czytaj dalej “Jak reagować na negatywne opinie klientów?” »

Personal branding w promocji firmy

Budowanie marki osobistej wymaga dużo czasu i sporo zaangażowania. W Polsce personal branding dopiero raczkuje, jednak w wielu innych krajach jest to już w tej chwili bardzo popularny i doceniony sposób na promowanie usług bądź produktów. Reklamowanie swojego biznesu własnym nazwiskiem zapewni rozpoznawalność i stałych klientów. Trzeba to jednak robić z głową. Jak wdrożyć strategię personal brandingu, aby przyniósł faktyczne korzyści? Czytaj dalej “Personal branding w promocji firmy” »

Influencer marketing – jakich błędów nie popełniać?

Skuteczny marketing w dużej mierze polega na szukaniu nowych kanałów dystrybucji – z dużym zasięgiem i jeszcze nie przeładowanych komunikatami. Dlatego, gdy pojawia się jakiś świeży trend w social media, od razu jest wykorzystywany w reklamie. To samo stało się z osobami popularnymi w mediach społeczniściowych, czyli influencerami. Jednak okazuje się, iż samo wybranie influencera z dużą grupą followersów często nie wystarczy i działania marketingowe realizowane z pomocą takiej osoby nie przynoszą efektów. Dlaczego tak się dzieje? Czytaj dalej “Influencer marketing – jakich błędów nie popełniać?” »

Czym jest crawl budget?

Google to marka-symbol, firma, która zdawała się ujarzmiać bezkresy internetu. To mogło być zaskakujące, że mimo tego, iż sieć rozrastała się niesłychanie szybko, boty Google nadążały za jej rozrostem i na bieżąco indeksowały nowe treści. Jednak uległo to zmianie – gigant z Mountain View zaczyna ulegać sile napierającej na niego masy. Roboty indeksujące nie mają już wystarczającego zapasu mocy do regularnego crawlowania po wszystkich stronach i podstronach. To niezwykle istotna informacja dla branży SEO. Wiąże się bezpośrednio z pojęciem “crawl budget”. Czytaj dalej “Czym jest crawl budget?” »